16. března 2002 - Sběr jahod

     Stejně jako každý rok, tak i tento se konala tradiční oddílová akce Sběr jahod. Tentokrát jsme vyrazili na jahody 16. března 2002 do Oloví na Hory. Poslední dobou nám na tuto akci nikdy nevycházelo počasí – nebyl sníh. Ale tento rok jsme bílo měli. Není to moc, ale alespoň mlha té bílé něco dala.
     Na této akci byli Cruise, Hopík, Albert, Pěnička, Cipísek, Králíček, Ferda, Mates, Dutohlav a Edison. Stejně jako každý rok jsme poprosil jeden z nás měsíčky, aby nám pár obětovali. Tento rok jich obětovali 101, akorát se chvílemi spletli a pár jich nechali Cruisovi v ledničce. Ty jsem později rozdal těm, kteří nemohli na jahody jet.
     Nejvíce jahodových dobrůtek našel tento rok Cipísek (15) a tak si vysloužil možnost hledat další dvě jahody – jedna jahoda byl nealko-šampus a ta druhá byly opravdové jahody. Jahody ale Cipísek nenašel, tak vyrazili hledat všichni a našla je Hopík. Tento rok jsme našli i jahodu, kterou nám měsíčci schovali minulý rok. Našel ji Mates a Ferda při fotodokumentaci tohoto nálezu zkonstatoval: „I když je prošlá měsíc, tak je ještě dobrá – našlo se totiž pitíčko, které prošlo před měsícem. Hráli jsme pro zlepšení nálady při chůzi do jahodového lesíka hru Zakázaná slova, v které s přehledem vyhrál Edison.

FOTO