Velikráva 2013

Autor: Matěj <matej.radar(at)centrum.cz>, Téma: Zprávy a zprávičky z akcí, Vydáno dne: 16. 04. 2013

Tak se k tomu nikdo nemá, tož to vezmu opět na hrb já. Leč mně vždy vznikají dlooouuuhé články, které nikdo nečte :o) a nejdou mi ty krátké. Pokusím se ale kratičký… :o)
Velikráva 2013 se nesla v duchu „Tajná oddílová výprava“. Tajná hlavně proto, že nikdo nevěděl (tedy kromě mě a Mischel a Mirči :o), kam se vlastně pojede, kde budeme spát, co budeme dělat. Jediné, co jsem dal jasně a zřetelně vědět bylo, že si všichni mají vzít dobré (zimní) boty, ve kterých projdou i sněhem a vydrží v nich dlouho. No a hned tohle někteří podcenili a jeli v trepkách…

  Sraz ve čtvrtek na nádraží. Rádcové dostali jízdenky (konečná stanice Hranice) a také obálky s prvními instrukcemi. Jak probíhala cesta vlakem a pak na místo určení musí vyprávět ti, co cestu absolvovali. Tak třeba se nějakého vyprávění ještě dočkáme. Já jen vím, že jsem pro některé vyjel, aby nedošli újmě hned první den výpravy. :o)
  Program Velikrávy však sníh a mráz velmi ovlivnil. Museli jsme slevit z mnoha aktivit a také výprav. Přes první noc napadlo nějakých 20cm čerstvého sněhu a ani další dny to nebylo lepší. Výpravy se smrskly na prohlídku Františkových Lázní (kde jsme snědli poloviční zásobu lázeňských oplatek) včetně Ameriky (mývalové v plné kráse) a návštěvy aquaparku.
  Zmíním se ještě o posledním dni. Vzhledem k sněhové nadílce venku jsme museli změnit naši oddílovou tradiční velikonoční nadílku. Holky samozřejmě dostaly svůj příděl od zkrášlujících proutků a sběr velikonočních vajíček jsme malinko pozměnili. Hledalo se v místnosti, ale poslepu. A byla to docela legrace. Tedy pro ty, co viděli. Tedy pro mne a pro Mischel. No nakonec úklid a hurá na vlak domů.