Aktualizace stránek provedena 5. října 2023

Poslední aktualizace těchto stránek provedena 5. října 2023. Od tohoto data zde nebudou přibývat žádné příspěvky, fotky, akce, články...

Zprávy a zprávičky z akcí

Vánoční besídka 2007

Tak jako každým rokem i letos jsme se setkali v čase vánočním, abychom společně prožili jeden vánoční den – Vánoční besídku. Letos byla jedna z nejdelších. Scházet jsme se začali již v 15:00 hodin a oficiální ukončení bylo ve 22:00 hodin.

  První část schůzky jsme věnovali hlavně hrám v Klubovně. Postupně přicházeli kamarádi a my jsme zařazovali i seznamovací hry, neboť ne všichni se mezi sebou znali. U některých jsme se, jako obvykle, pěkně nasmáli. V tomto duchu jsme pokračovali až do šesté hodiny.
  V šest jsme se sbalili a vyrazili ven. Tam už na nás čekala sestra Míňa, která nám přivezla Betlémské světlo. Zapálili jsme petrolejku a vydali se do tmavého večera. Ke konci naší cesty nám zasvítila svíčka, aby nám ukázala poslední úsek cesty. Na konci na nás už čekal Mates, ale hlavně plápolající oheň. Shromáždili jsme se kolem slavnostního ohně, abychom si mohli něco malinko říci právě o ohních, ale hlavně předali nějaké dekrety.
  Nejprve jsme poděkovali stávajícím rádcům oddílu Pajdě a Míe za práci, kterou udělali pro oddíl, potažmo pro svou družinu. Pak jsme oficiálně mezi sebou přivítali dva členy, kteří v poslední době dokončili nováčkovskou zkoušku. Předali jsme tedy dekret Smíškovi – s oddílovým číslem 69 a Tomíkovi, který se stal 70. členem našeho oddílu. A nakonec nastal okamžik, na kterých dost lidí čekalo. Zde jsme se dozvěděli výsledky voleb nových rádců. Rádcem Černé družiny se stal Tomík a rádcem Zelené družiny Mía. Poté jsme ještě vychutnávali plápolající plamínky a pronesli pár milých slov. Poklonili se ohni a vydali se na zpáteční cestu.
  V klubovně jsme se pustili do cukroví a jiných dobrot, které někteří přinesli. Zároveň jsme vařili čaje různých chutí. Po malém občerstvení jsme si sesedli v kroužku a zazpívali jsme si několik oddílových hitů. Pak jsme začali rozdělovat dárečky, které se objevily pod stromečkem. Neradi jsme se v deset zvedali a odcházeli do šatny. Popřáli jsme si pěkné Vánoce a rozešli se do svých domovů.
  Nutno se ještě zmínit, že „starší“ členové Kapky se ještě v klubovně sešli, abychom společně podebatovali a přespali do druhého dne. Večer však absolutně ovládla nová hra, kterou jsme jako oddíl od Ježíška dostali. (Jmenuje se Blafuj, nebo tak nějak.) Někteří vydrželi u hry až skoro do 4 do rána. V tu dobu odcházel Cipísek domů. My jsme se uložili ke spánku a u zvuku kytary pomalinku, vlastně docela rychle usnuli.
  Druhý den zavládlo opět Blafování, no ale pak členové pěkně poklidili (za co moc děkuji) a před obědem jsme se vydali domů.
  Musím říci, že letošní besídka se opravdu moc povedla. Byl jsem mile překvapen docela velkou účastí. Tak sice brzy opět naviděnou, ale také se už teď těším na tu příští besídku.
Seznam zúčastněných je v akcích.

| Autor: Matěj | Vydáno dne 24. 12. 2007 | 2720 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Náhodný obrázek
JP 2014 #2 - 161
Sedm olympijských dní #2
zobrazení: 1035
známka: 0
Přihlášení / Registrace

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server