Aktualizace stránek provedena v neděli 14. listopdu 2021

Zprávy a zprávičky z akcí

Podzimní výprava 2008- Nýrsko

Tak máme po další príma akci, dovolte mi tedy, abych se s vámi podělil o zážitky, které jsme společně prožili na podzimní výpravě v Nýrsku. Zážitků bylo hodně, pro mnoho dětí to byla jejich první společná, vícedenní výprava a snad ne poslední.

V sobotu 25.10 až do středy 29.10 jsme se vypravili na podzimní prázdninovou výpravu do Nýrska.  Náš oddíl ze Sokolova vyjel v plné posádce:  Matěj, Veronika, Mates, Robin (Hood), Markéta, Smajlík, Deny, Mirča, Smíšek, Simča, Verča V., Áďa, Naty, Eliška R., Kristýna P., Elča K., Bára, Miloš, Jenda, Kuba K., Pepa K., Matěj L., Dušan, Ondra, Honza S., Marťan, Láďa V., Vláďa W., Daneček, Honzík. Vlakem jsme dojeli do Chebu, kde jsme přestoupili na vlak do Plzně v Plané u Mar. Lázní jsme museli z důvodu výluky přestoupit na autobus, autobusem jsme dojeli do Stříbra, kde jsme opět nasedli na vlak, který nás odvezl do Plzně, v Plzni jsme zjistili, že to není jediná výluka a proto jsme museli ještě kousek z Plzně vyjet autobusem. Po příjezdu do Nýrska jsme se vydali směrem k základní škole, kde jsme byli ubytováni. Po vybalení jsme měli volnější odpoledne k večeru, jsme se šli projít po Nýrsku.
  V neděli jsme se vydali na cestu cílenou k Černému a Čertovu jezeru. Vyjeli jsme v neděli ráno, jeli jsme kousek vlakem, který jel nejdelším tunelem ve střední Evropě, po té jsme vystoupili na Špičáku, kde jsme vyšli k lanovce. Někteří členové jeli jedno sedačkovou lanovkou poprvé v životě, myslím, že pro některé to byl největší zážitek dne. Lanovkou jsme dojeli na Pancíř, kde jsme se občerstvili a odpočinuli si, společně se vyfotili a pak jsme se vydali cestou k Černému jezeru. Zhruba po hodině cesty jsme objevili u Černého jezera, kde jsme obdivovali čistou vodu a sledovali západ slunce, opět jsme se vyfotili a pokračovali v cestě. Tentokrát jsme se vydali k Čertovu jezeru, cestou k němu nás čekal obrovský kopec, který všichni zvládli bez problému. Už od Čertova jezera jsme odcházeli za šera. Po chvíli nastala tma, to byly zážitky, zahráli jsme si pár slovních her a po chvíli jsme se objevili na nádraží, kde jsme nasedli na vlak, který nás odvezl zpět do Nýrska. V tomto vlaku, některé členky provázely záchvaty smíchu.
  V pondělí odpoledne jsme se jeli podívat do Klatov, kde jsme si prošli různé obchůdky, občerstvení a i vyhlídky. V úterý jsme měli volnější den, kdy jsme si zahráli v tělocvičně plno her a soutěží. Když přestalo pršet, vydali jsme se odpoledne na procházku. V půlce cesty se družiny rozdělili, aby mohly probrat družinové věci. Po večeři nás čekal slavnostní večer, kde jsme si povídali, zakončili pobyt v Nýrsku, přijali nové nováčky do oddílu, kteří zakončili nováčkovskou zkoušku, úspěšně zakončili: Deny, Simča, Verča a Honzík, udělili žlutý kvítek Mirče, udělili dekret za splnění 1. stupně Smajlíkovi, jmenovali dva nové rádce družin, rádkyní černé družiny se stala Mirča a rádce zelené družiny, se stal Smajlík.
  Mně osobně se výprava moc líbila a doufám, že ostatním také. Já osobně bych chtěl poděkovat všem, co s námi jeli a hlavně Veronice, která se starala o naše žaludky. Tak zatím ahoj na další príma výpravě, klubovce nebo někde jinde doufám, že se sejdeme opět v plném počtu.


| Autor: Smajlík | Vydáno dne 30. 10. 2008 | 2134 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Smajlík
Náhodný obrázek
Velikráva 2018 (foto od taMatěje) - 40
Velikráva 2018 (foto od taMatěje)
zobrazení: 634
známka: 0
Přihlášení / Registrace

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server